Chatky v Českém ráji

Pohled na taborovy areal

Chatky Český Ráj - Okolí

Rakousy Samotná obec Rakousy vybízí k poklidným procházkám podél Jizery. Obec leží v jejím údolí v nadmořské výšce 257m, žije zde 76 stálých obyvatel a tím je nejmenší obcí s Obecním úřadem Libereckého kraje. Rakousy na internetu: Oficiální stránky obce Rakousy.eu

Zbirohy V těsné blízkosti Rakous se nachízí zřícenina hradu Zbiroh. Zbytky zdiva a sklepů ukazují, že se jednalo o hrad menšího rozsahu, který vždy zastiňoval nedaleký Hrubý Rohozec. Více informací naleznete zde

Boučkův statek Boučkův statek patří k nejkrásnějším památkám lidové architektury v Pojizeří. Je zde umístěna galerie s muzeem v prvním patře a v přízemí příjemná hospůdka. Podívejte se na oficiální stránky Boučkova Statku

Kopanina Můžete se vydat pěšky na výšlap na vrch Kopanina na kterém se nachází rozhledna. Odměnou za vynaloženou námahu Vám bude nádherný výhled do krajiny Českého Ráje. Více informací naleznete třeba zde.

Kozákov Kozákov - vrch sopečného původu, který je také jistě vhodný pro celodenní výlet. Je vysoký 744 m.n.m. a při dobrém počasí je z rozhledny na Kozákově výhled až na čtvrtinu Čech. Kozákov je opředen pověstmi o drahých kamenech, které se tu odpradávna nacházejí.

Sokol Můžete si také udělat výlet na Sokol nad Malou SKálou. Jsou zde nádherné výhledy a krásné cesty pro pěší nejen skalním městem.

Frýdštejn Pro děti a nejen pro ně je určitě zážitkem vidět místo, kde se natáčela nějaká ta pohádka a tím místem je určitě i zřícenina hradu Frýdštejn. Natáčela se zde pohádka o princezně Jasněnce a létajícím ševci. Jinak je to nádherný hrad s vysokou věží, který stojí za to navštívit i s prohlídkou. Více o tomto hradu najdete zde.

Vranov - Pantheon Na strmém skalním masivu, který se vypíná vysoko na Jizerou, najdeme hrad Vranov, známý také jako Pantheon. Je zde nádherná vyhlídka na Malou Skálu a údolí kolem řeky Jizery. Tento hrad je jeden z posledních na Jablonecku.

Dlaskův statek - Dolánky Typickou ukázkou tradiční lidové architektury Turnovského typu je právě Dlaskův statek, který najdeme v Dolánkách. Z Rakous je to krásná procházka po cyklostezce dlouhá cca 6km. Na Dlaskův statek se můžeme dostat i vlakem nebo plavbou po jizeře s možností vypůjčení lodiček na Malé Skále.

Zámek Hrubý Rohozec Poblíž města Turnova nejdeme zámek Hrubý Rohozec. Můžete si zde zajisitit prohlídku zámku, kterou vřele doporučujeme. Více informací najdete na stránkách Zámku Hrubého Rohozce.

Suché skály Naproti Vranovskému hřebenu přes Jizeru se nachází skalní útvar zvaný Suché skály. Je to výborný společník nejen pro horolezce, kteří zde jsou jako doma. Jsou plné vyhlídek.

Mezi další zajímavosti, kde by byla škoda se nepodívat, jsou například: - hrad Valdštejn - Zámek Sychrov - Zámek Hrubá Skála - hrad Trosky města Turnov, Jablonec nad Nisou, Liberec a mnoho a mnoho dalších zajímavých míst...